Doradcy Noszenia MaluchTravel.pl

Doradcy Noszenia Dzieci w Chustach

Najczęściej zadawane pytania odnośnie chustowania dzieci

Co to są „wisiadła” i dlaczego doradcy noszenia ich nie polecają ?

wisiadłaWisiadła” to też nosidełka, ale nie ergonomiczne. Charakteryzuje je najczęściej wąski i sztywny panel co sprawia, że dziecko noszone w takim nosidełku wisi na kroczu mając nóżki, bez odwiedzenia, spuszone w dół. Taka pozycja nóżek powoduję niekorzystne ułożenie panewek stawów biodrowych oraz nadmierne obciążenie stawów kolanowych. Dodatkowo sztywny panel i pozycja nóżek wymusza prostowanie kręgosłupa i przez to pionizację maluszka. W takich nosidełkach to dziecko musi się dopasować do nosidełka a nie nosidełko do dziecka.

pozycja w wisiadleNależy też wspomnieć o pozycji „przodem do świata”, na którą „wisiadła” pozwalają. Z jednej strony widok otaczającego świata powoduje, że dziecko prawie natychmiast się uspokaja, zaciekawione tym co widzi, z drugiej strony ilość bodźców, od których nie może się odciąć, jakie maluszek otrzymuję, dość często kończy się odreagowaniem np. w noc po takim noszeniu.

Również, w wielu takich nosidełkach dziecko jest delikatnie odsunięte od rodzica co powoduje zmianę środka ciężkości noszącego. Kompensacja takiego stanu rzeczy polega na automatycznym odchylaniu się w stronę przeciwną i przez to dość duży dyskomfort podczas chodzenia jak również znacznie częstsze bóle pleców osoby noszącej.